Adaların sorunlarının Adalar Belediye Başkanına sunulması

2019 yılında her adada ikamet edenlerden oluşan 18 kişilik Kurucular Kurulumuzu oluşturduktan sonra art arda toplantılar yaparak Adaların sorunlarını belirledik. Bu sorunları kısa, orta ve uzun vadede çözümlenecek sorunlar olarak üç guruba ayırdık. Ardından bu sorunlar ve çözümleri hakkındaki görüşlerimizi ilgilileri iletmeye başladık. Öncelikle Adalar Belediye Başkanımız Sayın Erdem Gül ile bir görüşme yaptık. Kurucular Kurulu olarak hep birlikte kendilerini ziyaret ettik.

Başkanımız Prof. Dr. Hasan Serdaroğlu’nun sunuş konuşmasını takiben ikinci başkanımız Ediz Hun, adalarımızın kısa, orta ve uzun vadede çözümlenecek sorunlarını sözlü olarak sundu ve bu sorunları bir broşür halinde Belediye Başkanımıza takdim ettik.

Adaların sorunlarının Adalar Kaymakamı ve Adalar Emniyet Müdürüne sunulması

Belediye Başkanımızın ziyaretinin ardından Adalar Kaymakamı Sn. Mustafa Ayhan,  Eski Emniyet Müdürü Sn. Murat Bingöl ve Yeni Emniyet Müdürü Gülseda Torun’u ziyaret ederek kendilerine Adalarımızın sorunlarını içeren broşürümüzü takdim ettik ve çözüm yolları hakkındaki görüşümüzü ilettik.

Anadolu Kulübünde düzenlediğimiz tüm Kurucular Kurulu ve eşlerinin katıldığı yemekli toplantıya Adalar Kaymakamı Sn. Mustafa Ayhan, Adalar Belediye Başkanı Sn. Erdem Gül ve Adalar Emniyet Müdürü Sn. Gülseda Torun’u da davet ettik. Adalarımızın sorunlarını ve çözüm yolları hakkındaki düşüncelerimizi kendilerine ilettik.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi başkanı Sayın Tülin Hadi ile bir görüşme yaptık. Adaların sorunları ve çözüm yoları hakkındaki görüşlerimizi ve bu konudaki çalışmalarımız hakkında kendilerini bilgilendirdik ve görüş alış verişinde bulunduk.

Soldan sağa: İBB Kent Konseyi Başkanı Tülin Hadi, Çalışma Grubu muhasibimiz Yaşar Bildirici, Başkanımız Prof. Dr. Hasan Serdaroğlu ve sekreterimiz, Ercan Özboyacı

Adalar İlçesinde bulunan Siyasi Parti İlçe Başkanları ile bir toplantı yaparak Adaların sorunları hakkında bilgi alış verişinde bulunduk.

Siyasi Parti temsilcileri ile yaptığımız görüşmeden

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Adalar Koordinatörü Sn. Tonguç Çoban’ı ziyaret ederek Adaların sorunlarını içeren broşürümüzü takdim ettik ve bu sorunların çözümleri hakkındaki düşüncelerimizi kendilerine ilettik.

Soldan sağa: Genel Sekreter Ercan Özboyacı, Muhasip Yaşar Bildirici, Tonguç Çoban ve Adalar Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Hasan Serdaroğlu

Yürütme Kurulu olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret ettik. Adalarımız, sorunları ve çözüm yolları hakkındaki düşüncelerimizi kendilerine ileterek bu konuda kapsamlı bir rapor sunduk.

Başkan Prof. Dr. Hasan Serdaroğlu Adalarımızın sorunları hakkında Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu bilgilendirirken

Toplantı sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu’na hediyemizi sunarken (soldan sağa: Yaman İrepoğlu, Yaşar Bildirici, Ediz Hun, Ekrem İmamoğlu, Prof. Dr. Hasan Serdaroğlu, Laden Acarlı, Ercan Özboyacı, Mengü Şeker)

Belediye Başkanımız Sayın Erdem Gül ile zaman, zaman görüşüp, Adaların güncel sorunları hakkındaki düşüncelerimizi kendilerine iletiyoruz.

Soldan sağa: Ercan Özboyacı, Prof. Dr. Hasan Serdaroğlu, Belediye Başkanımız Erdem Gül, Yaşar Bildirici.

Kurucular Kurulu olarak her adamızı ayrı ayrı ziyaret ederek o ada hakkındaki sorunları ve çözüm yolarını tartışıyoruz.

Heybeliada Su Sporları Kulübü’ndeki toplantı öncesinden

Heybeliada Su Sporları Kulübü’ndeki toplantı öncesinden

Heybeliada Su Sporları Kulübü’ndeki yemekli toplantımızda sağda ayakta İkinci Başkanımız Sn. Ediz Hun bir konuşma yaparken

Adalar Su Sporları Kulübündeki (Burgazada) toplantımızdan

Büyükada’da ufak bir grupla ada sorunlarını konuşurken

Arkadaşlarımız İETT Genel Müdürü Sn. Alper Bilgili’yi ziyaret ederek Adalara yeni konulan ulaşım araçları konusundaki düşüncelerimizi kendilerine ilettiler.

Soldan sağa: Mengü Şeker, Alper Bilgili (İETT Genel Md), Yaşar Bildirici ve İlker Aksoy (İETT Adalar Müdürü)

2020 yılı Temmuz ayında İDO Genel Müdürü Sayın Murat Orhan’la görüşüldü. Deniz Otobüs seferleri ile ilgili görüş alış verişinde bulunuldu.

İBB İtfaiye Daire Başkanı Sn. Remzi Albayrak ile görüşüldü.

İBB ekiplerinin Adalar’da yaptıkları çalışmalara ve 2021 yılı boyunca Covid 19 pandemisi nedeniyle yapılan zoom toplantılarına katıldık.

Belirlediğimiz amaçlar doğrultusunda ekip olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

ADALAR ÇALIŞMA GRUBU

Adalar Çalışma Grubu

E-MAIL

adalargrubu@gmail.com
info@adalarcalismagrubu.com

TELEFON

+90 --- --- -- --
+90 --- --- -- --

TOP