ATATÜRK KÖŞESİ

02.08. 2022

ATATÜRK KÖŞESİ

Büyükada Şehit Murat Yüksel İlkokulu Okul Aile Birliği Adalar Çalışma Grubuna müracaat ederek okulun girişine bir Atatürk Köşesi yaptırmak istediğini ve buna katkıda bulunup bulunamayacağımızı sorduğunda tereddütsüz katkıda bulunacağımız cevabını verdim.

Anafartalar Kahramanı, İstiklal Savaşımızın Başkumandanı ve Mareşali, modern Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu, mazlum milletlere cesaret veren, yaptığı devrimlerle dünyanın dikkatini ülkemize çeken, yüzde sekiz okuma yazma oranı olan bir milleti ayağa kaldıran ve her bireyinin bu milletin bir parçası olmaktan gurur duymasını sağlayan, birçok konuda dünyaya örnek olan, uzak görüşlü, söylediği sözlerin 100 yıl sonra bu gün bile gerçek olduğu, yüzyıla değil tarihe damgasını vuran, bu özelliklerinden dolayı 26 ayrı ülkede heykeli veya büstü bulunan Ulu Önder Atatürk’ümüzü çocuklarımıza en iyi şekilde tanıtmak her öğretmenin ve bizlerin birinci görevi olduğuna inanıyorum.

Büyükada’da doğup, büyüyen ve buradan asker olan Murat Yüksel, terhisine 6 gün kala şehit olmuştur. Okula onun ismi verilmiştir. Her şeyden daha aziz olan, canlarını bu vatan, bu millet için verenlerin hakkı ödenmez. Kendisini her zaman rahmetle yâd edeceğiz.

Atatürk Köşesinin açılışı çok güzel bir törenle gerçekleştirildi. Törende, Adalar Çalışma Grubunu temsilen Sayın Ediz Hun, Sayın Yaşar Bildirici ve ben (Prof. Dr. Hasan Serdaroğlu) bulunduk. Okul girişine bu kadar anlamlı bir projeyi çizdirdikleri ve yapımını gerçekleştirdikleri için Okul Aile Birliği Başkanı Sayın Sebile Bilgiç’e, Okul Aile Birliği ile Grubumuz arasında aktif rol oynayan Sayın Yaşar Bildirici’ye teşekkürü bir borç bilirim.

Katkıda bulunanların ad ve unvanlarının yazılı olduğu plakette, “Adalar Çalışma Grubu” ismi en üst sırada yerini aldı ve her zaman orada yaşayacak.

Prof. Dr. Hasan Serdaroğlu

ADALAR ÇALIŞMA GRUBU - HABERLER

Milletimizin Başı Sağolsun.

Millet olarak çok büyük boyuttaki bir felaketle karşı karşıya bulunmaktayız. Derin acımız yüreğimizi yakıyor. Aziz Milletimiz yüce haslet ve duygularıyla imkanlarını zorlayarak yardım çabası içinde bulunuyor. İstanbul Adalar Çalışma Grubu olarak biz de yardım kolilerimizi ilgili mercilere teslim ettik.

Ediz Hun - İmza günü

Ediz Hun – İmza günü

İnsanlar çocukluk ve gençlik çağında bir an önce büyümek isterler. O sıralar büyüdüğünü söyleyenlerden, tahmini yaşının olduğundan biraz daha fazla söylenmesinden memnun olurlar.  50’li, 60’lı yaşlardan sonra da bu tam zıddına döner. Genç gözükmek isterler, . …

Atatürk

ATATÜRK KÖŞESİ

Büyükada Şehit Murat Yüksel İlkokulundaki Atatürk Köşesinin açılışı çok güzel bir törenle gerçekleştirildi. Törende, Adalar Çalışma Grubunu temsilen Sayın Ediz Hun, Sayın Yaşar Bildirici ve Prof. Dr. Hasan Serdaroğlu bulundu. …

Adalar Çalışma Grubu, İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ile adalardaki ulaşım sorunları hakkında görüştü

AÇG Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Serdaroğlu ve AÇG Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Bildirici, İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve İETT Daire Başkanı Müfit Yetkin’e 31 Mayıs 2022’de yaptıkları ziyarette adaların ulaşım sorunları ile ilgili 9 maddelik bir öneri paketi sundular.

Adalar Tuvalet sorunu

Adalar yazın, özellikle tatil günlerinde, sayıları yüzbinleri bulan ziyaretçi alıyor. Bu ziyaretçilerin çok büyük bir bölümü bütün gününü adalarda geçiriyor. Adalarda oldukları sürelerde yeme içme ihtiyaçlarını bütçelerine uygun bir şekilde hallediyorlar. Fakat Tuvalet …

28-29 Ekim’de Büyükada’da düzenlenecek olan Cumhuriyet Kupası Futbol Turnuvası son başvuru tarihi 26 Ekim.

28-29 Ekim’de Büyükada’da düzenlenecek olan Cumhuriyet Kupası Futbol Turnuvası son başvuru tarihi 26 Ekim 2021

Heybeliada’da kıyı temizliği

26 Eylül 2021 – Saat 17:30 da Heybeliada’da kıyı temizliği çalışması var. Tüm gönüllüleri bekliyoruz…

Adalar İlçesi Ulaşım ve Lojistik Yönergesi

Adalar İlçesi Ulaşım ve Lojistik Yönergesi yayınlandı. Yönerge, 5 Ekim 2021 tarihinde uygulamaya konacak.

3x3 Ayak Tenis Şöleni

3×3 Ayak Tenis Şöleni

Yer: Büyükada Koca Yusuf Futbol Sahası – Tarih: 16 Eylül 2021 – Saat: 18:00 | İletişim: Ali Tarık Bayrak – 0538 669 28 58

Adalar Çalışma Grubu, Kınalıada buluşması

Adalar Çalışma Grubu, Kınalıada buluşmasında Hristos Rum Ortodoks Manastırını, Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesini ve Kınalıada Camii’ni ziyaret etti.

Ukome kararı

UKOME kararı gereği ilçemizde yayalaştırılmış olan yollar. Akülü, bisiklet, scooter vb. araçların girişine kapatılmıştır. Lojistik hizmetleri: 22:00-10:00 saatleri arasında yapılacaktır. Pazar günleri deniz ve kara yük taşımacılığı yapılmayacaktır.

Heybeliada Su Sporları Kulübü

Bu yıl kuruluşunun 37. yılını kutlayan Heybeliada Su Sporları Kulübü (HSSK) yüzlerce başarısı arasına ORC SPORTSBOAT AVRUPA ŞAMPİYONLUĞUNU da eklemeyi başardı.

Açık Havada SinemADA

Açık Havada SinemADA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı, “Açık Havada SinemADA” etkinliği ile son yılların ses getiren filmlerini sinemaseverlerle buluşturuyor.

İDO

Adalar Çalışma Grubu olarak yapmış olduğumuz görüşmelerin sonucunda daha önce 21 Haziran olarak duyurmuş olduğumuz Adalar’a İDO seferlerinin başlangıç tarihinin 1 Temmuz olarak revize edilmiş olduğunu bildirmek isteriz.

Adalarda Kan Bağış Kampanyası

14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü kapsamında Adalar Kaymakamlığı ve Türk Kızılayı işbirliğiyle 14-15-16 Haziran 2021 saat 09:00-19:00 arası Büyükada İskele Meydanında gerçekleşecek olan kan bağışı kampanyasına tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz.

İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ile görüşmemizden

Adalar Çalışma Grubu adına İETT İstanbul Genel Müdürü Alper BİLGİLİ ve İETT Adalar İşletme Müdürü İlker AKSOY’a yaptığımız ziyaretimiz sonucunda at arabalarının simgesel kampana sesini çıkaran çanlar elektrikli taşıma araçlarına monte edilmiştir.

İDO ile Görüşmemiz

İDO Genel Müdürü Murat Orhon’u ile 1 Haziran 2021 tarihinde yapmış olduğumuz görüşme sonucunda 21 Haziran 2021 tarihinden itibaren adalarımıza Deniz Otobüsü seferlerinin tekrar başlatılacağı bilgisini aldık.

BİZE ULAŞINIZ

Adalar Çalışma Grubu

E-MAIL

adalargrubu@gmail.com
info@adalarcalismagrubu.com

TELEFON

+90 --- --- -- --
+90 --- --- -- --

TOP